| Farve | Sølvmetal |
| Type | Hatchback |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 152 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Vægt | 1.736 kg |
| Længde | 432 cm |
| Bredde | 178 cm |
| Højde | 154 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Sidst synet | 13 sep 2024 |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Euronorm | 6 |
| Batteristørrelse | 58,0 kWh |
Bil nr: 10270
Cupra Born 58 High 5d i farven Geyser Silver & med varmepumpe!
Rækkevidde jfr WLTP: 421 km
AC/DC opladning
Apple carplay
Musikstreaming via bluetooth
Håndfrit til mobil
Adaptiv fartpilot med kø-assistent
Varmepumpe
Sædevarme
Multifunktionsrat med varme i rat
El-klapbare sidespejle m/varme
Fuld led forlygter med fjernlysassistent
Indvendig ambiente belysning
18" alufælge
2 zone klima
vognbaneassistent (Lane assist)
fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, app integration, navigation, musikstreaming, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), semi-automatisk parkeringssystem, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys.
*** Der kan tilkøbes Fragus garanti på denne bil ***