| Farve | Sort |
| Type | Stationcar |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 75 / 55 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.149 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 1.141 kg |
| Længde | 427 cm |
| Bredde | 173 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 5 dec 2023 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Acceleration | 14,5 sek. |
| Moment | 107 nm |
| Lasteevne | 422 kg |
| CO2 udledning | 128 g/km |
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Fin Renault Clio st car med lav km. stand!
Fartpilot
Aircondition
Sædevarme
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth
Navigation
Fjernb. centrallås
Tågelygter
Multifunktionsrat
Højdejust. førersæde
Flot Service historik
Anhængertræk til bilen kan tilkøb fra kr. 5.995 ,- - ring venligst og forhør nærmere.
Lev nysynet