| Farve | Rød |
| Type | Mikro |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 60 / 44 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 999 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 940 kg |
| Længde | 356 cm |
| Bredde | 165 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Sidst synet | 15 sep 2025 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Moment | 95 nm |
| Lasteevne | 350 kg |
| CO2 udledning | 94 g/km |
Bil nr.: 10259
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Flot 1 ejers Skoda Citigo 1,0 60 Ambition 5d med anhængertræk godkendt til cykelanhænger!
Træk
Aircondition
Fjernb. centrallås
Sædevarme
Udv. temp. måler
El-ruder
Højdejust. førersæde
Splitbagsæde
El-sidespejle m/varme
Cd/radio
Aux tilslutning
Isofix
12 vol
Synet d. 15-09-2025 ved km. 132.000
navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil