| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 110 / 82 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 999 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 1.165 kg |
| Længde | 400 cm |
| Bredde | 173 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Max påhæng | 1.100 kg |
| Sidst synet | 18 feb 2025 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 455 kg |
| CO2 udledning | 98 g/km |
Bil nr.: 10268
Velholdt 1 ejers Skoda Fabia Ambition DSG med flot servicehistorik!
Automatgear
Sædevarme
Træk
Fuldaut. klima
Fartpilot
Parkeringssensor (bag)
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth,
bagagerumsdækken, el-sidespejle m/varme, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, sd kortlæser, regnsensor, isofix.
Lev nysynet.