| Type | Hatchback |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 122 / 90 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.395 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 1.225 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 22 apr 2025 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 585 kg |
| CO2 udledning | 122 g/km |
bil nr.: 10260
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Golf VII 1,4 TSi 122 Comfortline BMT 5d med flot service historik & træk!
2 zone klima
Sædevarme
Læderrat
Højdejust. forsæder
Splitbagsæde
El-sidespejle m/varme
Fjernb. centrallås
Fartpilot
4x el-ruder
Isofix
Udv. temp. måler
Cd/radio
Aux tilslutning
Sd kortlæser
12 vol
Lev nysynet