| Farve | Gråmetal |
| Type | Hatchback |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 125 / 93 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.395 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 1.249 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 18 aug 2025 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 501 kg |
| CO2 udledning | 115 g/km |
Bil nr.: 10263
Velholdt 1 ejers VW Golf VII 1,4 TSi 125 hk. med automatgear & flot servicehistorik!!
Automatgear
Multifunktionsrat
15" alufælge
2 zone klima
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth,
parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for)
højdejust. førersæde, splitbagsæde, , tågelygter, el-sidespejle m/varme, , fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, cd/radio, sd kortlæser, aux tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, auto hold
Synet d .18-08-2025 ved km 138.000 km - evt. leveret nysynet forhør venligst i salgsafdelingen.